ul. Raczyńskiego 34  61 28 57 027 A A A
Archidiecezja Poznańska

Wspólnota Rafael

Opiekun: ks. Proboszcz
Spotkania: terminy podawane z wyprzedzeniem w ogłoszeniach duszpasterskich

Wspólnota Rafael to grupa osób, które pragną większej bliskości Pana Boga na co dzień. Chcemy spędzać z Nim więcej czasu, niż tylko podczas niedzielnej Mszy Świętej. RafaEl oznacza „Bóg uzdrawia” – chcemy we wspólnej modlitwie uwielbienia poddawać się uzdrawiającemu działaniu Bożej Łaski! Charyzmaty naszej wspólnoty to Radość, Adoracja, Formacja i Apostolstwo w bliskości Boga i Pana (El) Ks. proboszcz, sprawując opiekę duszpasterską nad wspólnotą, wspomaga i prowadzi nas zwłaszcza podczas spotkań formacyjnych. Regularnie spotykamy się, by wspólnie czytać i analizować Katechizm Kościoła Katolickiego oraz Pismo św. (krąg biblijny). Adorujemy też Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w każdy drugi piątek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej w kościele św. Wawrzyńca. Wspólnota wychodzi też z różnymi działaniami apostolskimi do całej parafii (np. inicjatywa wspólnych śpiewów majowych, troska o przydrożne krzyże itp.). Spotkania wspólnotowe są otwarte dla każdego, bez względu na wiek, płeć i hobby.

Wspólnota Rafael na FB