zaproszenie na parafialną pielgrzymkę śladami świętych Polaków
poniedziałek, 04-03-2024
Zapraszamy do uczestnictwa w parafialnej pielgrzymce śladami wielkich Polaków, Świętych i Błogosławionych w dniach 24-27 czerwca 2024 roku. Zapisy chętnych w biurze parafialnym.
Parafialna pielgrzymka śladami wielkich Polaków, Świętych i Błogosławionych
ŚWINICE WARCKIE - NIEPOKALANÓW - WARSZAWA
24-27 czerwca 2024
Program pielgrzymki:
DZIEŃ 1 (24 czerwca 2024, poniedziałek): ŚWINICE WARCKIE - NIEPOKALANÓW
▪ Zbiórka uczestników, wyjazd ok. godz. 6:00.
▪ Zatrzymamy się w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich, miejscu, w którym Helena jako młoda dziewczyna, a później jako siostra zakonna wpatrywała się w Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Wnętrze kościoła poprzez fakt chrztu, powołania i objawienia oraz słów Świętej zapisanych w Dzienniczku: „Jak bardzo się mogłam modlić w tym kościółku(…)” kryje swój nadzwyczajny majestat.
▪ Nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej w Niepokalanowie, leżącym na Mazowieckim Szlaku Papieskim, które jest nierozerwalnie związane z osobą franciszkanina Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Był założycielem klasztoru, a później ośrodka duszpasterskiego ze szkołą, warsztatami i drukarnią. Zwiedzimy poświęcone Świętemu muzeum, gdzie zobaczymy eksponaty nawiązujące do jego życia, działalności i misji. Jan Paweł II modlił się w celi klasztornej świętego Maksymiliana Kolbego, którego 9 miesięcy wcześniej wyniósł na ołtarze.
▪ Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 2 (25 czerwca 2024, wtorek): WARSZAWA
▪ Śniadanie.
▪ Spacer z przewodnikiem po warszawskiej Starówce, m.in.: Plac Zamkowy z kolumną króla Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski (z zewnątrz) wpisany na listę UNESCO, będący dawną siedzibą królów Polski i miejscem obrad sejmu, Katedra św. Jana Chrzciciela, gdzie pochowany został prymas Polski Stefan Wyszyński, Barbakan.
▪ Zatrzymamy się pod Kościołem Św. Anny. Z okazji pierwszej rocznicy śmierci Ojca Świętego 2 kwietnia 2006 roku na frontonie świątyni św. Anny odsłonięto tablicę ze słowami: „Szukałem Was, Wy teraz przyszliście do mnie, za to Wam dziękuję", które Ojciec Święty Jan Paweł II wypowiedział na krótko przed śmiercią.
▪ Nawiedzimy Bazylikę Św. Krzyża, w której znajduje się urna z sercem Fryderyka Chopina.
▪ Dotrzemy na plac Piłsudskiego, na którym w czerwcu 1979 roku padły historyczne słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!"
▪ Zatrzymamy się także pod Grobem Nieznanego Żołnierza.
▪ Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 3 (26 czerwca 2024, środa): WARSZAWA
▪ Śniadanie. ▪ Dzień rozpoczniemy od nawiedzenia Kościoła pw. Św. Stanisława Kostki, gdzie znajduje się grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który papież odwiedził w 1987 roku. Zwiedzanie Muzeum Księdza Jerzego, ukazującego historię życia, służby i męczeńskiej śmierci kapłana. Zobaczymy m.in. kołyskę z czasów dzieciństwa, przedmioty codziennego użytku, wiele pamiątkowych fotografii czy sutannę, w której Ks. Jerzy został zamordowany. ▪ Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego (w przypadku dostępności), będącego hołdem mieszkańców Warszawy, dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku .
▪ Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 4 (27 czerwca 2024, czwartek): WARSZAWA
▪ Śniadanie.
▪ Zwiedzanie Kościoła pw. Opatrzności Bożej i Panteonu Wielkich Polaków nazywanego Wawelem Trzeciego Tysiąclecia, w którym znajdują się relikwie m.in.: bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Św. Jana Pawła II, Św. Andrzeja Boboli, Św. Urszuli Ledóchowskiej czy Św. Maksymiliana Kolbego. To tutaj znajduje się także symboliczny grób Jana Pawła II.
▪ Udamy się na spacer do Łazienek Królewskich, jednego z najpiękniejszych zespołów pałacowo - parkowych w Europie, założonego w XVII wieku. Zobaczymy wspaniałe zabytki architektury, z których najważniejszym jest Pałac na Wyspie zbudowany dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był jego letnią rezydencją, w której odbywały się przyjęcia i wydawano słynne obiady czwartkowe. Obok Pałacu znajduje się Teatr na Wyspie. W parku będziemy podziwiać także m.in.: Pałac Myślewicki, gdzie mieszkali królewscy dworzanie; Pomarańczarnie, Kordegardy oraz Biały Domek.
▪ Powrót na miejsce zbiórki i zakończenie pielgrzymki.
UWAGA: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wstęp do Muzeum Warszawskiego do potwierdzenia po zaakceptowaniu oferty.
Cena: 1300 zł/os.
Cena obejmuje:
▪ Transport autokarem.
▪ Zakwaterowanie: 3 x nocleg w pokojach dwu i trzyosobowych z łazienką w hotelu 2-gwiazdkowym**.
▪ Wyżywienie: 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja z wodą.
▪ Opiekę lokalnych przewodników.
▪ Bilety wstępu: Muzeum Powstania Warszawskiego (w przypadku dostępności), Świątynia Opatrzności Bożej i Panteonu Wielkich Polaków.
▪ Rezerwację mszy świętych.
▪ Ubezpieczenie turystyczne UNIQA.
▪ Wypożyczenie Tour Guide – nowoczesnego systemu słuchawkowego z bateriami dla każdego uczestnika na cały czas trwania pielgrzymki.
Szczegółowe informacje i zapisy: ks. Proboszcz Jacek Leśniewski