ul. Raczyńskiego 34  61 28 57 027 A A A  
Parafia pw. Św. Wawrzyńca
i Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Zaniemyślu
Archidiecezja Poznańska

Posiedzenie rad parafialnych - duszpasterskiej i do spraw ekonomicznych - 21 czerwca 2022 roku

czwartek, 23-06-2022

Posiedzenie rad parafialnych - duszpasterskiej i do spraw ekonomicznych - 21 czerwca 2022 roku

21 czerwca br. odbyło się wspólne posiedzenie rady duszpasterskiej oraz rady do spraw ekonomicznych. Przy kawie i poczęstunku poruszane były tematy związane z pracą obu rad w ciągu całego roku.

21 czerwca br. odbyło się posiedzenie rady duszpasterskiej oraz rady do spraw ekonomicznych. Przy kawie i poczęstunku poruszane były tematy związane z pracą obu rad w ciągu całego roku.

Na początku spotkania Pan Krzysztof Heimann przedstawił syntezę końcową pracy parafialnej grupy synodalnej, która spotykała się w styczniu i lutym br. w ramach pierwszego etapu synodu o synodalności „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Nasz koordynator synodalny pokrótce przekazał zebranym wnioski i sugestie dotyczące dziesięciu tematów zaproponowanych do dyskusji w broszurze „Na drodze synodalnej w Archidiecezji Poznańskiej”.

Kolejnym punktem spotkania było sprawozdanie Pani Justyny Dąbrowskiej, która krótko omówiła inwestycje, jakie  zostały dokonane w ubiegłym roku w parafiach (w szczególności malowanie kościoła św. Wawrzyńca i naprawa dachu kaplicy cmentarnej), a także przedstawiła plany inwestycyjne na kolejne miesiące (prace konserwatorskie obrazu ukrzyżowania Chrystusa z kościoła Niepokalanego Serca NMP).

Pan Karol Gomułkiewicz – parafialny koordynator do spraw uchodźców - wyraził wdzięczność księdzu proboszczowi za udostepnienie salki katechetycznej na zorganizowanie punktu pomocy dla uciekinierów wojennych z Ukrainy oraz parafianom za zaangażowanie w tę pomoc. Punkt pomocy funkcjonował od marca i zakończy swą działalność z końcem czerwca.

Ksiądz proboszcz Jacek Leśniewski poprosił o wskazanie kandydatur parafian, którzy byliby chętni do skierowania do Szkoły Katechistów Archidiecezji Poznańskiej, a po jej ukończeniu, do pełnienia takiej posługi w naszych parafiach. Zapisy do tej Szkoły na najbliższy rok formacyjny trwają do września br. Przekazano również informację o tym, że od września pracę jako katechetka w Szkole Podstawowej w Zaniemyślu podejmie Pani Marta Nowaczyńska.

Ostatnim punktem spotkania było podziękowanie księdzu Marcinowi Wojciechowskiemu za dwuletnią pracę w naszej parafii oraz przekazanie życzeń owocnej pracy w nowej parafii w Szamotułach.

Na zakończenie spotkania ksiądz proboszcz zaprosił zebranych na wspólne ognisko w ogrodzie przy probostwie w dniu 25 czerwca br. Spotkanie będzie dziękczynieniem za całoroczną pracę i pomoc.

Modlitwą i błogosławieństwem zakończono posiedzenie rad. 

 

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM