ul. Raczyńskiego 34  61 28 57 027 A A A  
Parafia pw. Św. Wawrzyńca
i Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Zaniemyślu
Archidiecezja Poznańska

Posiedzenie parafialnej rady duszpasterskiej - 24 marca 2023 roku

piątek, 24-03-2023

Posiedzenie parafialnej rady duszpasterskiej - 24 marca 2023 roku

Wiosenne posiedzenie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

W piątek 24 marca 2023 roku odbyło się posiedzenie Duszpasterskiej Rady Parafialnej przy zaniemyskich parafiach. Podczas spotkania omówione zostały bieżące sprawy naszej wspólnoty. Wielki Post już za półmetkiem i przygotowania do Świąt Wielkanocnych znajdują swój wyraz w rekolekcjach parafialnych, a także w zaplanowanej na 3 kwietnia całodniowej Spowiedzi św.

Jednym z postulatów zgłoszonych przez ks. Proboszcza jest potrzeba większego zaangażowania wiernych świeckich w życie parafii. Zachęceni zostaliśmy do większego włączenia się w życie wspólnoty, w szczególności w sprawy techniczno - organizacyjne. Na przykład: budowanie Grobu Pańskiego, Żłóbka, sprzątanie kościołów. Od niedawna w naszych parafiach działają katechiści, którzy na prośbę księdza Proboszcza przygotowują do sakramentów. Jeśli ktoś z Państwa rozpozna, że może poświęcić swój czas i talenty - zapraszamy. Gwarantujemy, że zadań nie zabraknie!

Przekazane zostały także informacje na temat toczących się i zaplanowanych remontów. Do Świąt powinno zostać ukończone odrestaurowanie malowideł w prezbiterium i tzw. "zacheuszków" w kościele pw. św. Wawrzyńca. Także w tym samym kościele szykuje się remont organów, który potrwa do Bożego Narodzenia. Na szczęście otrzymamy zastępczy instrument na czas naprawy!

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM