ul. Raczyńskiego 34  61 28 57 027 A A A  
Parafia pw. Św. Wawrzyńca
i Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Zaniemyślu
Archidiecezja Poznańska

Posiedzenie parafialnej rady duszpasterskiej - 18 listopada 2022 roku

środa, 30-11-2022

Posiedzenie parafialnej rady duszpasterskiej - 18 listopada 2022 roku

18 listopada 2022 roku odbyło się posiedzenie parafialnej rady duszpasterskiej. Na spotkaniu poruszane były tematy dotyczące XIV Ogólnopolskiego Forum Duszpasterskiego, nowego roku duszpasterskiego 2022/2023 i spraw bieżących parafii.

18 listopada 2022 roku odbyło się posiedzenie parafialnej rady duszpasterskiej. Na spotkaniu poruszane były tematy dotyczące XIV Ogólnopolskiego Forum Duszpasterskiego, nowego roku duszpasterskiego 2022/2023 i spraw bieżących parafii.

Ksiądz proboszcz Jacek Leśniewski podzielił się z zebranymi ważnymi przesłaniami z Forum, w którym brał udział. Z relacją z Forum można zapoznać się tu: https://ak.org.pl/2022/xiv-ogolnopolskie-forum-duszpasterskie-ad-2022/

Kolejnym punktem spotkania rady duszpasterskiej była prezentacja nowego programu duszpasterskiego na 2022/2023 rok. Hasło tego programu to: Wierzę w Kościół Chrystusowy. Tematem przewodnim jest refleksja nad Kościołem i jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca. Program skierowany jest nie tylko do duszpasterzy, ale również bezpośrednio do wiernych. Jego realizacja zakończy się w niedzielę Chrystusa Króla, 26 listopada 2023 r.

Ze słowem wstępnym arcybiskupa Czai oraz schematem programu duszpasterskiego można zapoznać się tu: https://episkopat.pl/wp-content/uploads/2022/11/Wierzę-w-Kościół-Chrystusowy-wstęp-i-założenia.pdf

W kolejnej części zebrania zostali wybrani przedstawiciele rady, którzy dnia 24 listopada 2022 o godz. 18.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie wezmą udział w spotkaniu parafialnych rad duszpasterskich.

Na zakończenie spotkania ksiądz proboszcz poinformował zebranych o tym co aktualnie dzieję się lub w najbliższym czasie będzie się działo w naszej parafii:

- adwent – podczas mszy roratnich o godz. 6.00 śpiewane będą tradycyjne pieśni adwentowe i chorał gregoriański – to inicjatywa oddolna parafian, do scholi może dołączyć każdy chętny,

- parafialny zespół Caritas przeprowadzi swoje flagowe akcje: „tytka charytatywna” i „aniołek”, jako wsparcie dla potrzebujących,

- kolędowe wizyty duszpasterskie odbywać się mają w tradycyjnej formule wizyt domowych (z zastrzeżeniem: „jeśli nic się nie wydarzy”),

- sprawy majątkowe: kontynuacja remontu chłodni na cmentarzu, kaplica cmentarna ciągle oczekuje na remont, stwierdzono konieczność remontu organów w kościele św. Wawrzyńca, obraz Chrystusa Ukrzyżowanego z kościoła Matki Bożej został oddany do renowacji, na wiosnę zostanie dokończona odnowa łuków i tzw. zacheuszków w kościele św. Wawrzyńca.

Modlitwą i błogosławieństwem zakończono spotkanie. 

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM