ul. Raczyńskiego 34  61 28 57 027 A A A  
Parafia pw. Św. Wawrzyńca
i Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Zaniemyślu
Archidiecezja Poznańska

25 lecie kapłaństwa Księdza Proboszcza

wtorek, 31-05-2022

25 lecie kapłaństwa Księdza Proboszcza

Dwadzieścia pięć lat temu nasz proboszcz, ksiądz Jacek Leśniewski, został księdzem.

W tym roku minęło 25 lat od dnia przyjęcia święceń kapłańskich przez naszego proboszcza, ks. Jacka Leśniewskiego. Obchody jubileuszu rozpoczęły się uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, którą w dniu 24 maja br. wspólnie odprawili w Bazylice Archikatedralnej św. Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu wszyscy księża naszej archidiecezji świętujący srebrny jubileusz kapłaństwa. Następnie, 28 maja przyszedł czas na obchody parafialne jubileuszu. We wspólnym dziękczynieniu podczas Mszy świętej w kościele pw. św. Wawrzyńca w Zaniemyślu uczestniczyli liczni parafianie i zaproszeni goście: księża z naszego dekanatu, rodzina, przedstawiciele lokalnego samorządu, przyjaciele z miejsc poprzedniej służby ks. Jacka, byli i obecni współpracownicy. Słowo podczas Mszy świętej wygłosił ks. Sławomir Krzeszewski z sąsiedniej parafii św. Jadwigi Śląskiej w Mądrych. Po Mszy św. liczne delegacje składały życzenia jubilatowi, a szczególnie ujął wszystkich za serca śpiew „Barki” w wykonaniu dzieciaków z Bożej Eskadry i „Sutanny ubogiej” odśpiewanej przez reprezentację scholi młodzieżowej. Następnie przyszedł czas na radosną agapę w ogrodzie na plebanii. Księdzu proboszczowi życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Przenajświętszej w kolejnych latach służby Bogu i ludziom!

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM